Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı gidiş – geliş müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Anlaşmalı Kargo firması ( Mng Kargo - İHTİYACIM ) dır

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

· Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,

· Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,

· Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,

· Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,

· Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

· Basılı ürünler (Kitap, vb)

4.Elektronik ürünlerin 'Cayma Hakkı' dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

5.Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında 'ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması' gerekmektedir. Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

6.Satın alınan ürünlerin yetkili servis tarafından kurulumunun yapılması ile, ürünler kayıt altına alınmış olup, cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

7.Satın alınan projeksiyon cihazları kurulumu yapılması ve kullanılması halinde lamba ömrünün tükenmeye başlamasından dolayı sarf malzemesi kullanılmış sayılır ve 2. el statüsüne geçmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması " gerekmektedir. Bu nedenle de lamba ömrü tüketilmiş, sarf malzemesi kullanılmış projeksiyon ürünleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

8.Satın alan fotoğraf makinelerinde çekim yapılması halinde çekim adedi makinenin içinde bulunan sayaca silinemeyecek bir şekilde kayıt altına alınmış olup, cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de çekim yapılmış fotoğraf makineleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

9.Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması, yazılım/oyunun kullanılması anlamına gelmektedir. İlgili mevzuat gereği içerisinde bulunan yazılım/oyun CD'si açılmış veya kullanılmış olan ürün paketleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

10.Satın alınan Puzzle/Yapboz gibi açıldıktan sonra iadesi anında sonradan eksik parça tespiti yapılması mümkün olmayan ürünlerin poşeti açıldığında, tekrar satılabilir özelliğini kaybedecektir ve 2. el statüsüne geçmiş olacaktır.İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de poşeti açılmış Puzzle/Yapboz oyunları cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

11.Satın alınan oyun konsollarında kullanıcı oluşturulması, online aktivasyon yapılması durumunda, cihaz kayıt altına alınmış olup, 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcı oluşturulan, aktivasyon yapılan oyun konsolları cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

12.Satın alınan oyun konsolları paketinin içinde bulunan konsol aksesuarlarının jelatini ve/veya vakumlu ambalajı açılmış olması durumunda, cihaz paketi 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle aksesuarlarının jelatini ve/veya vakumlu ambalajı açılmış oyun konsolları paketleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

13.Satın alınan vakumlu ambalajla paketlenmiş ambalajının kesilerek ve/veya yırtılarak açılması durumunda ürünün orijinal kutusuna zarar verilmiş olması sebebi ile, 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de vakumlu ambalajla paketlenmiş ambalajının kesilerek ve/veya yırtılarak açılan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

14.Satın alınan kulaklık ürünlerinin tesliminden sonra, ambalaj, bant, paket, mühür gibi koruyucu unsurları açılmış olanlarının iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun değildir. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir.Bu nedenle de ambalajı açılmış kulaklık ürünleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

15.Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

· Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, vb) ürünler iade alınamamaktadır.

· Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)

· Her türlü yazılım ve programlar

· DVD, VCD, CD ve kasetler

· Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

· Telefon kontör siparişleri